امروز: پنجشنبه 23 آبان 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت سنجش از دور RS

پاورپوینت سنجش از دور RS دسته: جغرافیا
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 613 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 18

اكنون بسیاری از كشورهای جهان با درك اهمیت دستیابی به تكنولوژی های فضایی جهت بهره برداری‌های صلح آمیز از منابع زمین و حفظ امنیت ملی خود به طرق گوناگون اقدام نموده و به موفقیت های مهمی نیز دست یافته اند كه از این میان می توان كره شمالی با پرتاب ماهواره KOMSAT در سال 1998، مشاركت برزیل و چین جهت پرتاب ماهواره CBERS در سال 1996و مشاركت كشورهای مختلف د

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

پاورپوینت سنجش از دور RS

فهرست اسلاید های موجود در پاورپوینت:

تعریف سنجش از دور

فرآیند های اصلی در سنجش از دور

تاریخچه سنجش از دور

مروری بر ماهواره ها و سنجنده ها

کاربر دهای مهمRS

پیشنهاد تحقیق

منابع


در سال 1972 اولین سری ماهواره های لندست با دوربین و سنجنده های RBV ، MSS و TM در چهار و هفت باند توسط ایالات متحده آمریكا در مدار زمین قرار گرفته و تصاویر حاصله در اختیار هزاران محقق قرار داده شد. از این مرحله كه تصویربرداری از حالت آنالوگ خارج و بصورت رقومی درآمد، دریچه ای جدید برای پردازش تصاویر و نهایتاً تعبیر و تفسیر آنها به روی بشر گشوده شد.

.
شوروی سابق كه در بهره برداری از ماهواره های تصویربرداری بصورت آنالوگ سابقه دیرینه‌ای داشت با پرتاب سری ماهواره‌های كاسموس در پی تصویربرداری بصورت رقومی برآمد و بدین ترتیب بطور اعجاب انگیزی صحنه رقابت برای سایر ملل فراهم شد.


فرانسه در سال 1986 اولین سری ماهواره های spot را با قدرت تفكیك 10 و 20 متر (درسه باند) و هندوستان سری ماهواره های IRS را در سال 1988، ژاپن سری ماهواره های MOS را در سال 1990، آژانس فضایی اروپا سری ماهواره های ERS را در سال 1991 و كانادا سری ماهواره های Radar-Sat را در سال 1995 در مدار زمین قرار دادند.


اكنون بسیاری از كشورهای جهان با درك اهمیت دستیابی به تكنولوژی های فضایی جهت بهره برداری‌های صلح آمیز از منابع زمین و حفظ امنیت ملی خود به طرق گوناگون اقدام نموده و به موفقیت های مهمی نیز دست یافته اند كه از این میان می توان كره شمالی با پرتاب ماهواره KOM-SAT در سال 1998، مشاركت برزیل و چین جهت پرتاب ماهواره CBERS در سال 1996و مشاركت كشورهای مختلف در طراحی، ساخت و پرتاب انواع ماهواره را نام برد.


حاصل پرتاب این ماهواره ها، تهیه میلیونها تصویر از زمین بوده است كه در اختیار هزاران محقق و مؤسسه تحقیقاتی قرار گرفته و با پردازش و تعبیر و تفسیر آنها، اهمیت و كاربردهای علوم و تكنولوژی فضایی آشكارشده است. این علوم قادر به پیش بینی بروز حوادث غیرمترقبه و هشدارهای لازم، آشكارسازی فعالیت های مخاطره آمیز زیست‌محیطی و كاهش اثرات ناشی از آنها، مدیریت فرسایش ساحلی، پیش بینی فصلی و سالانه آب و هوا و بررسی اثر آنها بر كشاورزی، خشكسالی و پیشروی كویر، برنامه ریزی و مدیریت منابع طبیعی نظیر معادن، جنگل، مراتع، ماهیگیری، وحوش و حوادث مخاطره آمیز، مدیریت آب آشامیدنی، آشكارسازی آلودگی آب و جلوگیری از امراض، تهیه انواع نقشه های موضوعی و كارتوگرافی در مقیاس های گوناگون می باشند.

این پاورپوینت با طراحی زیبا جهت استفاده دانشجویان و محققان و کلاس های کنفراس و ... میباشد.

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت , پاورپوینت سنجش از دور RS , سنجش از دور RS , دانلود پاورپوینت رایگان , دانلود پاورپوینت نجش از راه دور , سنجش از راه دور چیست , دانلود سنجش از دور RS , دانلود مقاله سنجش از دور RS , دانلود تحقیق سنجش از دور RS , دانلود پاورپوینت رایگان , دانلود پاورپوینت با طراحی زیبا , پاورپوینت رشته جغرافیا

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر